Nejdůležitější triky na koloběžce – Naučte se je všechny!

Začínáte s trottinette freestyle a chcete se naučit všechny nejdůležitější triky? Pak jste na správném místě! V tomto článku se dozvíte, jak provést úžasné triky na koloběžce a získat respekt ostatních jezdců. Od základních triků jako je “Bunny Hop” a “Manual” až po pokročilejší kousky jako “Tailwhip” a “Bar Spin”, pokryjeme všechno! Navíc vám představíme nejlepší značky trottinette freestyle vybavení, abyste mohli být špičkovými jezdci. Připravte se na adrenalinovou jízdu plnou vzrušení, akrobacie a neuvěřitelných triků!

Základní triky na koloběžce

Free Style na koloběžce je často prováděný sport po celém světě. Je to o jízdě s představivostí, kreativitou a dovednostmi. Pokud se chcete stát profesionálním trottinette free style jezdcem, musíte věnovat dost času tréninku. Zde jsou některé základní triky, které můžete zkoušet:

Pop je velmi běžný trik na koloběžce. Je prováděn tak dlouhým a silným odrazem koloběžky skrze nohu. Udržení zraku na cíli je v tomto triku nejdůležitější. Kromě toho, pokud jste pohodlní s rukama, lze ho provést rychleji a efektivněji.

Grinds jsou populární triky na koloběžce prováděné ve skateparks. Pro tyto triky můžete nasadit ochranné brýle pro bezpečnost a pokud nemáte speciální noční košile, mohou se brzy rozpadat.

Pokročilé triky na koloběžce

Koloběžkový freestyle vyžaduje odvahu a schopnost používat inovativní techniky. Díky těmto dovednostem můžete provádět další triky, jako je grindování, kickflip, back flip a mnoho dalších. Abyste dosáhli maximální účinnosti ve svém freestyle stylu, musíte znát některé z pokročilých triků. Obvykle špičkoví koloběžkaři často používají tyto triky na svých soutěžních koncertech. Mezi ně patří lize scooter, half-packer a trestlice. Lize scooter je obtížný a úzký obrat, který zahrnuje stočení nad metlou, jako jsou rails nebo ledové drtičky. V tomto triku se dotknete hrazdy jednou rukou, abyste se otočili a druhou rukou drželi váš scooter. Half-packer je další trik, který se provádí na hrazdě. Začínáte ho skokovými skoky nahoru po hrazdě, aby jste dosáhli vzletu. U trestlic musíte držet obě ruce na hrazdě a otočit se do pozice stojícího postavení.

Triky na rampách a překážkách

nejdulezitejsi-triky-na-kolobezce-naucte-se-je-vsechny

Triky na rampách a překážkách jsou jedním z nejsilnějších aspektů trottinette free style. Je to oblast, kterou většina jezdců chce perfektně ovládat. To znamená, že potřebujete poctivě trénovat a nalézat různé způsoby, jak se naučit nové triky. Nejdůležitější je začít s jednoduchými triky a postupně se dostat k složitějším. Zároveň je třeba vzít v úvahu svou vlastní bezpečnost při provádění triků na rampách a překážkách. Chraňte si hlavu, ramena a ruce. V pokročilejším stadiu mohou být složité prvky vysoce úspěšné! Obecně platí, že časem budete schopni zvládnout triky na rampách i překážkách s lehkostí. Budete potřebovat trpělivost, koordinaci, dobrý balanc a odhodlání.

Triky se skoky a rotacemi

Triky se skoky a rotacemi je součástí freestyle trottinettingu. Jsou to kombinace prvků, které mají být provedeny s trottinettou. Tato technika má za cíl zlepšovat jízdní schopnosti a dovednosti jezdce. Zvládnutí těchto triků vyžaduje silnou svalovou paměť a pevnou vytrvalost. Kombinace různých prvků ve vzduchu vyžaduje dobrou koordinaci pohybů a správné načasování. Každý trik se skládá z obratu, skoku a rotace pohybem. Poprvé jsme tyto triky viděli ve scéně roku 2010 ve filmu Fise World Series. Od té doby tento styl jízdy zaznamenal obrovský rozvoj a stalo se populární mezi milovníky freestyle trottinettingu.

Triky s graby a slidy

Trottinette Freestyle je jedinečným sportem, který kombinuje styl, sílu a zručnost. Je to pohybová disciplína, kde jezdci vytváří akrobatické prvky a triky jako graby a slidy. Tyto prvky jsou velmi oblíbené mezi fanoušky. Akrobatické triky jsou často vykonávány ve velmi vysoké rychlosti, což přidává do sportu ještě větší napětí a zapojení diváků. Pro jejich provedení je nutné mít hodně trpělivosti a cvičit denně. Zázemí pro provozování tohoto sportu se skládá z dobře vybavených skateparků a street spotů. Abyste dosáhli nejlepších výsledků, musíte si zahrát s konstrukcí svých bruslí, abyste dosáhli svého ideálního setupu pro vaše triky. Trička freestyle se stala populární ve světě kolem trotinette freestyle.

Nebezpečné triky a bezpečnostní opatření

Užívejte nebezpečné triky na koloběžke s ohlášením všech možných rizik. Vyvarujte se neopatrnosti při trénování a vyhýbejte se situacím, ve kterých mohou být ohroženy. Používejte osobní ochranné prvky, jako jsou chrániče hlavy, helmice a rukavice. Pro bezpečný trénink noste pevné oblečení s dlouhými rukávy, abyste zabránili škrábancům a oděrkám. Udržujte si svou rovnováhu, což je zásadní pro úspěšné dokončení triků. Kdykoli je to možné, vyhledávejte kontrolované prostory.